fbpx

Ücretsiz Ön Görüşme

Ücretsiz obezite cerrahisi ön görüşmeniz için numaranızı gönderin sizi arayalım.

Ameliyat öncesi hastanın VKI değeri ve bu değerin yanında herhangi bir yandaş hastalığı(diyabet, tansiyon, kalp vb.) olup olmadığı değerlendirilir. Hastanın metabolik profili çıkarıldıktan sonra “Kolan Obezite Merkezi Heyeti” tarafından değerlendirilir ve uygun cerrahi operasyon belirlenir. Bu süreçte en doğru başlangıç Kolan Obezite Merkezinde gerçekleşecek ücretsiz bir ön görüşme randevusudur

Ücretsiz muayene sırasında hastanın aklında olan tüm sorular ve endişeleri hekimimiz tarafından detaylı bir şekilde cevaplanır.

Ameliyat kararı verildikten sonra tercihen bir gün öncesinden yatışı yapılır. Sabah aç olması beklenir. Detaylı bir check-up taramasından geçer.

Check-up Taraması içerisinde; Kardiyoloji Muayenesi, Göğüs Hastalıkları Muayenesi Solunum Fonksiyon Testi, Akciğer Grafisi, Endokrinoloji Muayenesi ve son olarakta Diyetisyen Muayenesi gerçekleştirilir. Sonrasında Anestezi Hekimi muayenesi ile süreç tamamlanır.

Hasta ameliyat öncesi gece 12.00’dan sonra gıda alınımı keser ve artık ameliyata hazırdır.

Yatış süremiz, 2 gece 3. Günün ardından taburcu edilirsiniz. Ameliyattan 6 saat sora mobilize hale getirilerek yürüyüşler başlar.

Ameliyat öncesi olduğu kadar ameliyat sonrası da tavsiyeleri can kulağıyla dinleyip, gelişmelerden doktorunuzu 7/24 saat farketmeksizin haberdar ederek; kulaktan dolma bilgilerle hareket etmemeniz önemlidir.

Hasta yurt dışından ya da şehir dışından geliyor ise, ameliyat sonrası kontrollerinin ardından gönül rahatlığıyla dönüş yapabilir, herhangi bir istirahat gerektirmeksizin günlük iş ve sosyal yaşamına devam edebilir.

Bize Ulaşın

Obezite ile ilgili sorularınız hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

444 1 443

Detaylı bilgi için 7x24 arayabilirsiniz.

Sizi Arayalım

Obezite ile ilgili sorularınız hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.